• 0 536 442 51 78
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
nidacan
2374
Çevrimdışı
Nida Cansüngü
Kadın
1999
05077849017
Ankara
Öğrenci (Lisans)
Ortaöğretim Matematik Eğitimi Bölümü
Merhaba, adım Nida. Orta Doğu Teknik Üniversitesi ilköğretim matematik öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. ODTÜ ruhunu ve ODTÜ geleneklerini barındıran, yenilikçi, kendini geliştiren, çocuklarla iç içe olan bir öğretmen olma hedefinde emin adımlarla ilerliyorum.

Matematik öğrencilik hayatımın başından beri bir tutku olmuştur benim için. Matematik korkusunu yenme, matematiği sevme, eğlenerek öğrenme konularında araştırmalar yapmak ve üzerine çalışmaktayım. Öğrencilerde 'matematik yapamama' önyargısı üzerine giderek öğrencilerin daha başarılı olmasını hedeflemekte ve bu yolda emin adımlarla ilerlemekteyim.

Lisans eğitimim süresince aldığım dersler ve uygulamaları özel derslerime entegre ederek ezberci eğitimden uzaklaşarak temelde anlama ve kavrama üzerine ilerlemekteyim. Görsel materyalleri derslerimde oldukça fazla kullamaktayım. Düzenli olarak kaynak taraması yapmakta, yeni nesil soruları takip etmekteyim.

Öğrencilerle iletişim kurmakta iyiyimdir. Onların matematiğe yaklaşımını kısa sürede gözlemleyip analiz edebiliyorum. Ders programlarımı öğrencilere özel olarak istekleri, eksiklikleri ve ders başarıları üzerine oluşturmaktayım.

Üniversitemizin vermiş olduğu eğitim sayesinde IB bakalorya programlarındaki öğrencilerle de geçmişte çalıştım. Yabancı dil eğitimine oldukça önem vermekteyim. Üniversitemin öğrenim diline ek olarak (İngilizce), Almanca diline de ilgim bulunmakta ve bunu geliştirmek adına kursa gitmekteyim.

Öğrencilerin stres yönetimi konusunda onlara yardımcı olup motive olmalarını sağlarım. Öğrencilerin öğrenmelerine katkı sağlamak adına gönüllü olarak projelerde yer alıyorum.

Gezmek ve yeni yerler keşfetmek hobilerim ve hayatımdaki amaçlar arasında. Gezerek ve yaşayarak öğrenmenin daha etkili olduğunu düşünüyorum.

Bireysel ve mesleki alanda kendimi geliştirmek adına güncel kitapları takip eder ve her geçen gün kütüphaneme bir yenisini eklerim. Hemen hemen her eğitimcinin söylediği gibi kitap okumanın başarı üzerine oldukça etkisi olduğunu savunurum.

STEM/STEAM eğitimine ilgi duyuyor, yakından takip ediyorum ve bu alanda geçmişte etkinlikler yapmış bulunmaktayım.

İlkokul, ortaokul ve lise seviyesinde 5 senedir özel ders vermekteyim. Öğrencinin seviyesi ve isteğine göre planlama yapar ona göre ilerleme kaydederiz. Okulla paralel gitmeyi esas alır, işlenilen konuların tekrarı ve pekiştirilmesi üzerinde dururum. Yüz yüze (Ankara) ve online ders vermekteyim.

Sınavlara hazırlık, okula destek, ödevlere yardımcı olmak üzere çeşitli şekillerde ders planları oluştururum.
Öğrencinin Evi, Etüd Merkezi
Hayır
600 TL
Geometri, Matematik
Matematik
Matematik, Geometri
0 Yıllık
Tecrübe
0+
ODTÜ'lü Eğitmen
0 Farklı
Alanda Özel Ders
0+
Özel Ders